Ana SayfaYaşamCinsel DevrimPembe Hayat üç aylık kondom verilerini açıkladı

Pembe Hayat üç aylık kondom verilerini açıkladı

-

Pembe Hayat Derneği, 2012 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı’ndan temin ettiği kondomları ücretsiz bir şekilde dağıtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz üç ay içerisinde 62 kişiye toplamda 9.300 adet kondom desteği sağlayan dernek, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları içerisinde 75 kişiye 16.800 adet kondom dağıttı.

Herkes için güvenli cinsellik

Pembe Hayat Sosyal Hizmet Uzmanı Şennur Ören, kondom verileri vesilesiyle güvenli cinselliğin önemini tekrarlıyor:

“Pembe hayat Derneği olarak 2012 yılından buna yana danışanlarımıza, üyelerimize ücretsiz kondom dağıtmaya devam ediyoruz. Gelen kişilere aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kondom kullanımı gibi konularda aktarımlar yapmak, güvenli cinsellik hakkında da danışanlarımızı bilgilendirmek bizler için önemli bi yerde.”

Ücretsiz ve anonim HIV testi merkezleri

Çankaya Belediyesi, 2016 yılında Aralık ayından bu yana ücretsiz ve anonim HIV testi hizmeti vermekte. Kimlik bilgisi istenmeden, tamamen anonim bir şekilde yapılan bu testin dışında, 0850 455 02 65 numaralı telefondan danışmanlık hizmeti de vermekte.

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi’ni Salı ve Perşembe günleri 09.00-20.00 saatleri arasında ziyaret ederek test yaptırabilirsiniz.

AIDS ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Derneği Ankara’da ücretsiz ve anonim HIV testi merkezi oluşturdu. Hemen çıkan test sonuçları sırasında anket çalışması ve danışmanlık hizmeti verilmekte.

0544 952 09 21 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

 

*Siz de Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 13.00-18.00 saatleri arasında Pembe Hayat ofisini ziyaret ederek kondom temin edebilirsiniz.

SON YAZILAR

Cinsiyetçiliğin iyimser çığlığı

Daha sürdürülebilir toplumlara yönelik herhangi bir ciddi değişim cinsiyet eşitliğini içermelidir.  –Helen Clark Yeni Zelanda eski başkanı Helen Clark’ın söylemiş olduğu bu söz ve bu söze...

CİNSEL İSTİSMAR YAZI DİZİSİ – 3 Cinsel İstismar Hakkında Yanlış Bilinenler

4 yazıdan oluşan Cinsel İstismar konulu yazı dizisinin üçüncü kısmını, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin sitesinden herhangi bir değişiklik yapmadan ve kendilerinden izin alarak sizlerle paylaşıyoruz: Her...

Yeni çağın şafağında!

Artık yeni çağın şafağındayız. Faşizmin tanımı bellidir. Birine istemediği ya da farkında olmadığı bir şeyi ona sormadan yapmak ya da onu buna zorlamaktır. Faşizm faşizmdir; ister hayvana ister...

CİNSEL İSTİSMAR YAZI DİZİSİ – 2 Cinsel İstismarla Mücadelede Yaklaşım Ne Olmalı?

4 yazıdan oluşan Cinsel İstismar konulu yazı dizisinin ikinci kısmını, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin sitesinden herhangi bir değişiklik yapmadan ve kendilerinden izin alarak sizlerle paylaşıyoruz: Cinsel...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol