Ana SayfaYeşilBisikletÜçüncü nesil elektrikli bisikletler seyahat şeklinizi değiştirecek

Üçüncü nesil elektrikli bisikletler seyahat şeklinizi değiştirecek

-

Üçüncü nesil elektrikli bisikletler sayesinde hiç yorulmadan bütün şehri dolaşabilirsiniz.

Elektrikli bisikletler insanları hareket etmemeye yönlendirdiği için kötü bir üne sahip. Bu yüzden yeni VanMoof Electrified S hakkında fark edeceğimiz ilk şey aslında onun ne kadar kullanışlı ve incelikle üretilmiş olmasıdır. Alüminyumdan yapılmış bu gezi bisikleti 18 kilogram ağırlığında ancak buna rağmen sürücüye hafif ve dengeli bir sürüş keyfi sağlıyor, ayrıca harika bir dış görünüşe sahip. Zımparalanmış metal beden tüm kabloları gizliyor ve zincirinin üzerinde bir de koruyucuya sahip bu sayede üzerinizdeki kıyafeti yağ lekesi ya da pisliklere karşı koruyor.

2Bisiklete bindiğiniz zaman, çok rahat ve hafif hissediyorsunuz, sürüş neredeyse hiç çaba gerektirmiyor.

Bisiklet iskeletinin üzerindeki düğme bir kaç pedal ile birlikte sürüşü kontrol etmenize yardımcı oluyor, daha sonra saatte 24 kilometre hızla sürüşe başlayabilirsiniz.

Yokuş çıkarken fazladan yardıma ihtiyacınız olması durumunda, sol kol üzerinde hızlandırıcı bir güç düğmesi vardır.

3 Van Assen: “Son zamanlarda Brooklyn’de sürdüğüm yeni VanMoof Electrified S, Amsterdam şirketinin e-bike bölümünün üçüncü nesil bisikleti ve 2014’deki modelinden farklı olarak bazı yenilikler içeriyor.

                                       VanMoof-Electrified-S-White-889x538
VanMoof Electrified S’in bataryası diğer modellere nazaran daha uzun dayanıyor, LED ışıkları daha parlak ve kabloları içten tasarlanmış. Bu yüzden gidonları bükseniz bile kablolar zarar görmüyor.

4Brent van Assen, VanMoof Electrified S’in uzun mesafeler için tasarlanmış bir gezi bisikleti olduğunu söylüyor. Bu yüzden Electrified S normal bir bisiklete kıyasla daha kullanışlı ve yorucu değil, dolayısıyla daha az terlemenizi sağlıyor. Diğer bir deyişle 3 bin dolara mâl olan bir scooter ile kıyaslayabilirsiniz, ayrıca bu model hırsızlığı önleyici uygulama kontrollü kilit gibi bazı özelliklere sahip ve GPS takip sistemi var. Bu uygulama sayesinde bisikletin bulunduğu yeri tespit edebilirsiniz. Pedal-destek özelliği dört ayara sahiptir, ne kadar tembel hissettiğinize bağlı olarak yüzde 20 ile yüzde 80 oranında size yardımcı olabilir. Ortalama üç saat içerisinde yüzde 90 ve gece boyunca da yüzde 100 olarak bataryayı şarj eder. Van Assen, bataryanın ne kadar kullandığınıza bağlı olarak muhtemelen üç yıl içerisinde değiştirilmesi gerektiğini söylüyor.

bikeGenel olarak değerlendirildiğinde, birkaç inceleme yapılmış bir Tesla ile karşılaştırıldığı zaman bu tür modellere olan benzerliği fark ediliyor. Electrified S gösterişli ve güzel şekilde tasarlanmış bir modeldir ve gelecek nesle hizmet edecek gibi gözüküyor. Eğer gideceğiniz mesafe uzunsa ve bütün yolu pedal atarak gitmek istemiyorsanız, işte bu bisiklet kesinlikle arzu ettiğiniz araç olabilir.

Kaynak: Co.Exist

SON YAZILAR

Benim Bisikletim Benim Şehrim Muğla

Hayatın her alanında bisiklete binmenin mümkün olduğunu göstermeyi amaçlayan Bisikletli Kadın İnisiyatifi, “Benim Bisikletim Benim Şehrim” temasıyla düzenlediği etkinlik dizisinin dördüncüsünü 15 Haziran Cumartesi günü Muğla’da gerçekleştirecek. Program:Sürüş: 16.00...

Benim Bisikletim Benim Şehrim

Bisikletli Kadın İnisiyatifi, bisikletli olan ve bisikletli olmak isteyen kadınlar arasında bir dayanışma ortamı yaratmayı, kadınlara cesaret vermeyi, Türkiye’de gündelik hayatlarında bisiklete binen kadın sayısını...

İkinci Bisiklet ve Kent Çalıştayı tamamlandı

Don Kişot Bisiklet Kolektifi, 2015 Temmuz ayında Kadıköy’de Don Kişot İşgal Evi çağrısı ile kurulmuş, kurulduğu günden bugüne İstanbul içinde ve dışında birçok tur düzenlemiş,...

Transcontinental’de Vegan – Profesyonel Bisiklet Sporcusu: Berk Okyay

Son zamanlarda dünyada ve Türkiye’de vegan sporcuları, başarılarını daha sık duymaya başladık. Vegan beslenme hakkındaki mitlere karşı iyi bir cevap verdikleri için bu sporcuların haberlerini...

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol