Okuma süresi: 3 dakika

Kış sporlarıyla ilgilenenler için yurtdışında bulunan birçok kapsamlı tesis, harika bir kar tatili vaat ediyor. Kış aylarında ülkelerin farklı bir yüzünü keşfederken, yapacağınız kayak seyahatiyle de farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Ödül almış birçok kayak merkezi gelişim kaydederek ziyaretçilerine güvenli ve eğlenceli parkurlar sunuyor. Eğer bu kış mevsiminde kayak seyahatinizi yurtdışında gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki destinasyonları değerlendirebilirsiniz!

Üç Vadiler, Fransa

Belleville, Meribel ve Courchevel dünyaca ünlü üç vadiyi birleştiren kayak merkezi, aynı zamanda sosyetiklerin de ilk durağı olarak ön plana çıkmaktadır. Ortalama 600km’lik pist uzunluğuna sahip olmasından ötürü en büyük kayak merkezi olarak da adını duyurmaktadır. Her milleten fazlaca ziyaret edilmesi ve sosyetik sınıfın uğrak yeri olması sizleri korkutmasın. Çünkü bölgenin farklı noktalarında kayak köyleri kurulmuştur ve bu yerler her bütçeden insana hitap ettiği için ziyaret eden her birey doyasıya kayak keyfi yapabilmektedir.

KitzBühel, Avusturya

2015 senesinde düzenlenen Dünya Kayak Ödülleri organizasyonunda En İyi Kayak Merkezi unvanına kayık görülen KitzBühel, kayak merkezlerinin en eskilerinden biri olmasının yanı sıra yenilenen haliyle en yeni ve en iyilerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kayak merkezinin yanın sıra orta çağdan kalan esintilerini de çevresinde sergileyen merkez içeriğinde ihtiyacınız olan her şeye ulaşabileceğinizden şiddetle tavsiye edebileceğimiz noktalardan biridir.

Dolomiti Superski, İtalya

Doğu İtalyan Alpleri olarak anılan Dolomitler yani birden fazla kayak merkezini bir arada toplayan bölge ortalama 1.200km’lik kayak safarisi yapmaya ön vermektedir. Bölgeyi ziyaret ettiğinizde hem tadına doyamayacağınız İtalyan lezzetlerini tadabilecek hem de kayak yapmanın en iyi haliyle unutulmaz bir zaman geçirebileceksiniz. Çok sayıda kayak merkezi arasından en iyiler sınıfına dahil olan bu bölgeyi ziyaret etmeniz, emin olunuz ki çok başka deneyimler kazanmanızı sağlayacaktır.

Kış aylarında İtalya seyahati yapmak için İtalya turu fiyatları ilginizi çekebilir. Sıcak havalarda yapacağınız seyahatten daha uygun olacağından emin olabilirsiniz. Bu sayede düşündüğünüz kış sporunu da gerçekleştirmeniz mümkün.

En iyi İtalya turu tavsiyesi: https://www.prontotour.com/Paket-Turlar/Italya-Turlari

Hintertux, Avusturya

Hintertux 3000mt yükseklikte konumlandığından ötürü yılın her döneminde kar görülmekte ve mükemmel bir manzara eşliğinde kayak yağmaya ön vermektedir. Bu özelliği taşıyan dünyada 2-3 kayak merkezinden biri olarak da özellikle profesyonel kayakçıların ilk adresi olmaktadır. Dolayısıyla yaz-kış ayırt etmeksizin kayak yapmayı planlıyorsanız, sizlerin de ilk adresi olabilecek niteliği taşımaktadır.

Bansko, Bulgaristan

Kayak yapmak istiyorum ama öyle çok uzak ülkelere gitmek istemiyorum derseniz, hemen yanı başımızda bulunan Bulgaristan sizler için kayak konusunda ideal bir destinasyon olacaktır. 75km uzunluğa sahip son derece bakımlı olan pistleri, yakın oluşu ve tabi ki pek çok kayak merkezine oranla daha ekonomik koşullar içermesi, son yılların gözde kayak merkezi olmasını sağlamıştır. Ulaşım bakımından da avantaj içeren Bansko, gidebileceğiniz kayak merkezleri arasında keyif alacağınız noktalardan biridir diyebiliriz.

Avrupa’da kayak seyahati denildiğinde genellikle Fransa ve İsviçre öne çıkar. Ancak daha düşük fiyatlar için Bulgaristan ve Avusturya tercih edilebilir. Daha uygun fiyatlar için erken rezervasyon indirimlerinden yararlanabilirsiniz.