İngiltere 2. liginde mücadele eden ve vegan futbolculardan oluşan Forest Green Rovers, % 50 bambu karışımından üretilen formalarını tanıttı.

Forest Green Rovers, dünya futbolunda çok özel yere sahip bir futbol takımı. Şu an İngiltere 2. Ligi’nde mücadele eden yeşil siyahlılar, dünyanın ilk ve tek vegan futbol takımı. 

Rovers, geçtiğimiz günlerde yeni formalarını tanıtırken, formaların da kulübün kimliğine uygun olarak doğal malzemelerden üretilmesi dikkat çekiyor.

Forest Green Rovers takımı sadece vegan futbolculardan oluşuyor. Kulüp çalışanlarının bile vegan olduğu Rovers’ta maç günü tribünlerde kırmızı et satışı yapılmıyor.


Kulübün başkanı Dale Vince de farklı profilde bir başkan. Başkan, takım renklerini siyah-beyazdan yeşil siyaha çevirmişti. Vince, takımın stadının enerjisini de rüzgar enerjisinden sağlıyor.

Bu arada takımda herhangi bir dayatma yok. FIFA tarafından ‘Dünyanın En Yeşil Takımı’ unvanı verilen Forest Green Rovers vegan konusunda futbolcularına bir kural koymuyor. Seçim tamamen onlara bırakılıyor. Kulüpte birçok diyetisyen özel olarak futbolcuların beslenmesiyle ilgileniyor.