Ana Sayfaİnsan ve ToplumYeşil PolitikaAlakır'da yaşamı savunanlara silahlı saldırı!

Alakır’da yaşamı savunanlara silahlı saldırı!

-

Alakır Nehri Kardeşliği’nden tanıdığımız Birhan Erkutlu sosyal medyada dün gece 1 sıralarında evlerine yanaşan bir araçtan silahla 7-8 el ateş ateş edildiğini açıkladı. Aracı ya da şahsı tespit edemediklerini belirten Erkutlu açıklamasında iyi olduklarını ve yılmayacaklarını vurguladı.

Mücadeleye daha sıkı sarılmak ve vakit kaybetmemek adına geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesaplarını da kapatan Birhan ile Tuğba’ya son saldırının silahla gerçekleştirilmiş olması HES aşkının ne boyutta olduğunu ve erk sahiplerinin para için neler yapabileceğinin de göstergesi. 

Alakır Nehri Kardeşliği 221

Bugün kapılarının önünde silahla ateş ediliyorsa yarın canlarına bir zarar geldiğinde ruhumuz bile duymayacak mı? Tek derdi “Dereler özgür aksın” olan insanlara bu muamelenin sonu bakalım nereye gidecek? Göreceğiz ki son sözü mücadele söyleyecek!

Birhan’ın sosyal medyadan ulaştırdığı mesaj:

“Dün gece yarısından sonra 01:00 sularında biz uyurken kapımızın önüne gelen bir araçtan silahla 7-8 el ateş edilmiş ve araç hızla uzaklaşmıştır. Aracı ya da şahısları tesbit edemedik.

Bu olay, Alakır Vadisi’ndeki canlıların yaşamını terörist şirketler ve onların destekçisi olan Antalya Valiliğindeki yetkililerden korumaya çalışan Birhan ve Tuğba’ya yönelik şiddetin boyutunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Bizler iyiyiz.

Hiçbir şey bizi korkutamaz ve yıldıramaz.

Alakır Vadisi’ndeki masum ve savunmasız milyonlarca canlının adına yürüttüğümüz bir yaşam mücadelesi bizimkisi.

Mücadeleye devam.”

Birhan ve Tuğba’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, şirket sahiplerine de ayaklarını denk almalarını öneriyorum. Çünkü bu dünya hiçbir paralıya kalmadı. Ekolojik yapıyı kimse hiçbir miktara satın alamadı. Bırakın da huzurumuzla doğamızda yaşayalım! Pis para aşkına kana bulanmış ellerinizi tertemiz nehirlerimizden, ekolojik hayat özlemiyle tutuşan zihinlerimizden ve tehditlerinizi de yaşantımızdan uzak tutun! 

SON YAZILAR

AKP ve MHP bu sefer de Eskişehir’deki hayvanlara saldırı hazırlığında

AKP ve MHP Türkiye'nin doğasından öyle nefret ediyor ki hiçbir yerde yeşil, orman, hayvan görmek istemiyorlar. Ağacı odun, hayvanı et ya da zevk malzemesi olarak...

Tebrikler Başkan! Çağın %5 Gerisinde Kaldınız

Adalar'da 81 At Katledildi Adalar’da fayton zulmü bitmek bilmiyor. AKP’li belediyecilerin belirli aralıklarla söz verip rant için sonlandırmadığı atlı faytonculuk yıllardır Adalıları, hayvan hakları savunucularını ve...

Yeni yerli milli müşterekler: Millet Bahçeleri

Müşterek kısaca paylaşılan ortak zenginlik anlamına gelmektedir. Bu ortak zenginlik sadece doğal kaynaklar olan su, toprak, havanın yanı sıra insan yaratıcılığının eserleri olan parklar, altyapı,...

8 Eylül’de iklim için ses ver!

"İklim hareketinin sesi yerelden yükselir" sloganıyla, dünyanın dört bir yanında, 8 Eylül'de "İklim İçin Ses Ver!" diyoruz. 12 -14 Eylül'de Kaliforniya Valisi Jerry Brown'ın çağrısıyla Kaliforniya'da...
Gamzegül Kızılcık
Gamzegül Kızılcık
Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Kadın hakları mücadelesi, çocuk hakları ve LGBTİ hakları konularına ilgili. Doğal hayatın korunması konusuna meyledişi ve Gaia Dergi ile yollarının kesişimi sonucunda da; direnişçi bir kadın, gazeteci.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol