Bu adam hava yolu endüstrisini kekleyerek dünyayı beş parasız geziyor.

Scott Keyes parmakla sayılamayacak sayıdaki kredi kartlarını puan, özellikle uçuş mili ve bonus kazanmak için kullanıyor. Sonra kazandığı bu bonusları şimdi yapacağı 13 ülkeyi kapsayan 35 bin kilometrelik seyahati gibi yolculuklarında kullanıyor. Bu şans değil. Keyes seyahat konusunda bir uzman.

“Ay 400 bin km uzaklıkta. Benim Ay’dan geri dönmek için yalnızca 240 bin km daha gitmem gerekiyor!”

Destansı gezisi 13 ülkeyi kapsıyor: Meksika, Nikaragua, Trinidad, St. Lucia, Grenada, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Litvanya ve Findandiya’yı iki aylık bir sürede gezecek. Toplam uçuş maliyeti 136 bin 500 uçuş mili artı ufak tefek uçuş vergileri.

Keyes'in seyahat rotası.
Keyes’in seyahat rotası.

“Yeni başlayanlar için kolay değil. Ama iyi haber şurda: Milleri nasıl kazanacağını ve nasıl değerlendireceğini öğrenerek tereyağından kıl çeker gibi seyahat etmeye başlayacaksınız.”

Keyes, puan ve mil bonusu veren kredi kartlarına başvuruyor. Sonra puanları kullanmaktan vazgeçip bir sonraki yolculuğu için saklıyor ve uçaktan atılmaktan korkmuyor! scott-keyes-airport

Keyes, bahsettiğim vergiler dışında bu seyahati için ekstra tek bir kuruş ödemeyecek ki buna kalacağı oteller de dâhil çünkü konaklama için de kredi kartı puanlarını kullanacak.

“Bir işin olduğunda patronundan izin istemek zorunda kalma durumu can sıkıcı. Yalnızca kısıtlı bir zamanın var ve o zamanın çoğunu da seyahat için harcıyorsun.”

Keyes geçtiğimiz yılı Meksika’da çalışarak geçirdi. Şimdi Birleşik Devletler’e geri dönüyor. Full-time bir işe başlamadan önce seyahat etmeye biraz daha zaman ayırmaya karar verdi.

Kaynak: powerfulprimates.com