Okuma süresi: 2 dakika

Londralı tasarımcı Daniel Durnin’in tasarladığı bu küçük barınak, su yüzeyinde eşsiz bir kamp deneyimini yaşama fırsatı sunuyor.

Pedal sistemi ile istediğiniz yere götürebileceğiniz yapı, ilk aşamada tek kişilik tasarlanmış. Tasarıma çok sayıda cam desteği sağlayan Durnin, kamp yapan kişinin net bir doğa manzarası görerek bu deneyimden aldığı hazzı arttırmayı hedeflemiş.

WaterBed (Su Yatağı) ismini verdiği yapının ilk örneğinde sadelik üzerinde yoğunlaşmış tasarımcı, bu yapıyı inşa edebilmek için sadece ahşap materyal kullanmış. 

Gizmag’de yer alan habere göre, barınağın içinde, geceleri yatak olarak kullanılabilen konforlu oturma yerleri bulunuyor. Aynı zamanda kamp yapan kişinin rahatça yemek yiyebilmesi için katlanabilen bir masa eklenmiş. Güneş ışıklarından rahatsız olma durumunda ya da kişinin mahremiyet istemesi hâlinde, barınağın brandası ve pencereler tamamen kapatılabiliyor.

WaterBed 3

 

Yalnızca su yüzeyi için tasarlanmamış olan bu yapı, aynı zamanda toprak üzerine de kurulabiliyor. Yaklaşık 75 kg ağırlığındaki barınak, taşıma açısından bir dezavantaja neden oluyor. Ancak kamp yapan kişinin zorlukları daha çok sevdiğini düşünürsek bu çok da üzerinde düşünülmesi gereken bir durum değil. Tasarıma dahil olan ipler sayesinde yakındaki bir yere bağlanabilen barınak, geceleri siz uyurken su yüzeyinde sabit kalmanızı sağlıyor.

WaterBed 2

Henüz satışına başlanmamış WaterBed’in ne zaman kullanıcılarla buluşacağı kesin değil. Ancak şimdiden pek çok talibi var. Pek çok insan WaterBed ile eşsiz bir kamp yapmayı sabırsızlık ile bekliyor.

WaterBed 5WaterBed 4 Hazırlayan: Burak Avşar