Okuma süresi: 2 dakika

Üç yaşındaki Landon Riddle’a lösemi tanısı konmuştu. Doktorlar yaşama ihtimalinin oldukça düşük olduğunu söylüyorlardı.

Tüm göğsü nefes almasını engelleyen lösemi kaynaklı kitlelerle dolmuştu. Kemoterapiye başlanmıştı, ancak Landon’ın bununla iyileşmesi beklenen bir durum değildi.

Kemoterapiden iki ay sonra Landon’ın durumu oldukça kötüleşmiş, yemek yiyemez hale gelmişti. Annesinin belirttiğine göre günde 50 defadan fazla kusuyordu. Doktorlar sonunda umutlarını kaybetmişlerdi. Kemoterapiyi devam ettirmekten başka yapabilecekleri bir şey kalmamıştı.

Bir gün Landon’ın babaannesi kenevir yağı tedavisini denemelerini tavsiye etti.

cannabis-oil-legalized-in-texas Landon’ın annesi “Utah’ta medikal takımıyla tüm endişelerimizi tartışıyor, Landon’ın acı çekmesini ve her gün aldığı bir sürü ilaçla sararıp solmasını izliyorduk. Ardından annem kenevir yağıyla devreye girdi” diye anlatıyor.

Bunun üzerine aile Utah’tan, kenevir yağı tedavisinin yasal olduğu Colorado’ya gitti.

Marijuana_Cures_Cancer

Kısa sürede kusma sıklığı azalan Landon, nihayetinde yemek yiyebilmeye başlamıştı.

Landon’ın annesi Sierra blog’unda yaşadıklarını ve fazlasını böyle ifade etti:

“Kenevirin Landon’a gülümsemesini yeniden kazandırmasıyla kalplerimiz neşeyle dolmuştu. Landon’ın durumu gittikçe düzeliyordu. Bu bir mucizenin gerçekleşmesi gibiydi. Landon tekrar gülümsüyor ve yemek yiyebiliyordu.

Dünyadaki herhangi birinin kenevir yerine diğer ilaçları kullanmaya zorlanması korkunç bir durum. Kalbim kenevir yasağından etkilenen sayısız aileyle birlikte Adam Koessler ve Rumor Rose için atıyor. Hayatınızın dövüşü için hazır olun. Hasta bir çocuğa sahip olmak kendi içinde bir savaş, ama bu seçimi yapmak yeni kocaman bir dünya. Kalın bir deriye, güçlü önseziye ve sağlam bir takıma ihtiyacınız olacak. İyiden çok kötü etkilere sahip ilaçlarla vaktinizi harcamayın. Eğer midenizde yanlış hissettiriyorsa, muhtemelen yanlıştır.”

Şu anda Landon’ın hastalık belirtileri sönmeye yüz tutmuş durumda.

Kenevir Yağ Tedavisiyle ilgili daha çok bilgi için www.cureyourowncancer.org adresini ziyaret edebilirsiniz.Kaynak:
True Activist