Ana SayfaKültür & SanatDiziProject Blue Book | Hynek ve Quinn ile UFO araştırmaları

Project Blue Book | Hynek ve Quinn ile UFO araştırmaları

-

Project Blue Book History Channel’de yayınlanan UFO araştırmalarını konu alan bilim kurgu, gerilim, gizem ve aksiyon türünde dizidir.

Michael Quinn ve Dr. Allen Hynek, Hava Kuvvetleri tarafından, UFO iddialarını araştırmaları için görevlendirilen bir ekiptir. Ekip, genellikle UFO olaylarını bilimsel açıklamalarla örtbas etmeye başladıklarını fark edince işler değişir.

Araştırmaları yaptıkça bağlı oldukları generallerin zaten durumdan haberdar olduklarını bilir. İşin içine daha da girdikçe hava kuvvetlerinin gizli araştırma merkezlerine denk gelirler ve generaller konunun hemen kapanmasını ister.

Bir yerden de soğuk savaş paranoyaları devam etmektedir. Her şeyi yapanlar Ruslardır ve denizin altından çıkan uzay gemileri ya da başkentte görülen UFO’lar, pilotların belirttiği karşılaşmaların hepsi Rusya’nın uçakları ya da ajanlarıdır. İşin ilginç tarafı, ABD tarafında savaş çıkarmak isteyenlerin bunları mazeret olarak göstermesi.

Rusya’da da böyle bir teknoloji yoktur, bunlar uzaylı olmalı diyen bir bakan da havaya uçar ve senaryoya John F. Kennedy girer. Kennedy’i Senatör olarak görürüz.

Hava kuvvetleri tarafında sert bir adam gibi gözüken Yüzbaşı Quinn, kendisine verilen işi yapmaktan başka hiçbir şeyi umursamamaktadır. Ancak karşılaştığı olaylarda vicdan dualetisine de kaydığı gözükmektedir.

Birinci sezon birazcık sıkıcı gibi gözükse de, ikinci sezonda işler hareketleniyor. Senaryonun dışına çok çıkılmıyor. Yani işin bilim kurgu yanı oldukça dengeli verilmiş. Gizem ve gerilim yer yer güzel.

Bazı olayların da üzerinden geçiliyor. Evde olduğumuz şu dönemlerde izleyebiliriz. Doktor Hynek rolünde Aidan Gillen, Yüzbaşı Quinn rolünde Michael Malarkey’i görüyoruz.

SON YAZILAR

MAİD (Hizmetçi) ALEX

Kadınları, kurulu patriyarkal düzen içerisinde tahakküm altında tutmanın en başat aracı ve erkek egemenliğinin sürdürülmesinde bildiğimiz en çok kullanılan yöntem psikolojik, ekonomik, fiziksel anlamda sistematik...

Midnight Mass | Body of Christ ve Aşai Rabbani | Gece Yarısı Ayini

Gece Yarısı Ayini, Midnight Mass, küçük bir topluluğun yaşadığı sakin bir adada hayat bulan esrarengiz bir hikayeyi anlatmaktadır. Adaya, karizmatik ve gizemli bir rahibin gelmesi ile birlikte birtakım sıra dışı olaylar meydana gelmeye başlar ve hikaye açıldıkça açılır.

1 +1 Pandemi ilk üç bölümüyle Youtube’da

Üniversiteyle birlikte önce cinsiyetçiliklerinden son yıllarda da cinsiyetçi olmalarının yanı sıra bakış açımın ve algımın değişmesiyle türcülükleri yüzünden ne kadar sevsem de dizi, film izleyemeyince...

“Unorthodox” (Netflix) ile Kendi Yolunu Bulmak Üzerine

“— Burası Amerika, Esty. Kendi kararlarını verebilirsin.— Williamsburg, Amerika değil.— Kuralları bilmiyorsun.— O kurallar hayal ürünü. Mahallenin etrafındaki erüv telleri elektrikli değil, Williamsburg krallığının etrafında...
Avni Onur Sevinç
Avni Onur Sevinçhttps://www.avnionursevinc.com/
Gelişimimize uygun ekolojiyi inşa etmek için çalışan bir Doğa. Doğa, aynı zamanda arkadaşlarını da arar. Bu temiz ekolojide olmak ister misin?

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol