Ana SayfaYeşilDoğal TıpYaz geldi, deniz terapisine ne dersiniz?

Yaz geldi, deniz terapisine ne dersiniz?

-

Her birimiz yazı dört gözle bekledik. Bekleyişimiz ardında en çok yatan sebeplerden biri denize girmekti, tabii bunun yanında uzaktan gelen sevdiklerimiz veya uzak olan sevdiklerimize yaklaşmak da var. Peki, ya size yazın en önemli unsurlarından olan deniz özünde bir terapi şeklidir desem? Şimdi, deniz terapisine ne dersiniz?

Suyun sağlık için önemine sürekli değiniyorum. Evrende bu kadar suyun varlığı kuşkusuz şifadan ayrıştırılamaz. Bir şifacı olarak evrende en çok yer alan maddenin yani suyun da en çok şifa verici ve koruyucu unsur olduğunu düşünüyorum.

Deniz de şifalı maddeleri içersinde barındıran açık alan şifahanelerindendir. Deniz suyu içinde tıbbi mineraller ve arındırıcılar barındırır. Denizin temiz ve açık olması da oldukça önemlidir. Temiz olmayan deniz şifa verici değil aksine toksik yani zehirli maddelerin vücudumuza nüfus etmesine ve hastalanmamıza neden olur.

Deniz suyunda yer alan iyot ve diğer mineraller başta cildin kendini temizlemesine, iyileştirmesine yardımcı olur. Bazen ise burnumuza kaçan suyun genzimizi yakmasından yakınırız oysa bu acı sinüslerin temizlenmesine yardımcı olurken sinüzite karşı hem koruyucu hem de tedavi edicidir.

Açık denizde yüzmek de oldukça faydalıdır. Suya her girdiğimizde denizin kendi elektromanyetik enerji sisteminin insanla bütünleşmesi sonucu doğal bir deşarj sağlanmaktadır. Bu da ciddi bir detoks, yenilenme ve şifa şeklidir.

deniz terapisi 1

Yalnız denize girmek değil kıyısında durup havayı solumak dahi kanın ve dokuların temizlenmesine yarar ve toksik (zehirli) madde atılımını hızlandırır. Negatif iyonlar (havadaki oksijen molekülünün elektron almış halidir) sayesinde ferahlanır ve dinlenilir aynı zamanda alerji hastalıklarından da korunulabir. Bu arada deniz kıyısının şifa verici olabilmesi için anayoldan uzak olması gerekir.

Deniz içerisindeki akıntıların ve dalga hareketlerinin ritmik etkisi doğal masaj ve sağaltma şeklidir. Yazıyı bir gözden geçirdiğinizde denizin başlı başına bir sağlık merkezi olduğunu göreceksiniz ve denizde geçirdiğiniz bir gün boyunca kendi kendinizi sağaltacak, eğlenecek, dinlenecek ve sudan bir yaşam elde edeceksiniz.

Kocaman ve ücretsiz bir şifahane olan denizleri kirletmeyelim, temiz ve ücretsiz deniz içinde mücadele edelim.

Başlık GörseliJohn Brett – Man of War Rocks, Coast of Dorset

SON YAZILAR

Tibet Gençlik Pınarı

Yaşamım boyunca pek çok hareket sistemi deneyimledim. Her hepsinin insana iyi gelen bir yanı muhakkak var ama yazımın konusu bu değil. Size, hayatınıza kesinlikle pozitif...

Kara vebaya şifa için getirilen, korsanların el koyduğu baharat; Safran

Su perisi Smilaks ve Krakos büyük bir aşk yaşamaya başlar. Bir mitoloji klasiği, belki de bir aşk hikayesi klasiği olarak tanrıların gazabına uğrarlar. Tanrılar, su...

Ot yetiştiren rahibeleri inceleyen belgesel bu sonbaharda yayınlanacak

Film, kenevirin ruhani ve tıbbi gücüne inanan yenilikçi bir grup olan ot yetiştiren rahibeleri, yani Vadinin Kızkardeşleri'ni (Sisters of the Valley) takip ediyor. İlk defa ot...

Bu içeriği zengin esrar kataloğu, herhangi bir durum, semptom veya ruh hali için mükemmel türü bulmanıza yardımcı olacak

Esrar, Kanada’nın yanı sıra git gide daha fazla eyalette yasal hale geldikçe, halka çok daha fazla çeşit temin edildi. Leafly gibi harika bir şekilde organize...
Sergen Sucu
Sergen Sucu
Diyarbakırlıyım. Savaşın içine doğmuş, barış ve doğa için çırpınan selden bir damlayım. Susuz bir yaşam olmaz. Sağlığın, enerjinin, özgürlüğün yolu da sudan geçer. Suyun metalaştırılmasına karşı ve sağlıklı, temiz, içilebilir, ücretsiz suyun toplumlaşması için Türkiye’deki ve dünyadaki mücadele kanallarında bulundum. 2009 yılından beri Doğal Tıp üzerine çalışıyorum. Doğadan geldik ve yaşamsal ne varsa hepsi doğayla ilişkilenmek zorunda. Bunun için sağlıkta ve evrende öz yönetim modelli bir yaşamı kurmak isteyenlerle doğadan bir güleç parça olarak çalışıyorum.

ÇOK OKUNANLAR

95,278BeğenenlerBeğen
17,593TakipçilerTakip Et
22,156TakipçilerTakip Et
243AboneAbone Ol